Uszczelnianie i ocieplanie powierzchni z troską o budżet klienta i środowisko naturalne

Dynamiczny rozwój rynku budowlanego oraz duża konkurencja w tym obszarze wymagają od dostawców usług wykorzystania najnowocześniejszych technik oraz tworzyw - aby zapewnić klientom maksymalny komfort późniejsze eksploatacji obiektu. Jednym z kluczowych etapów podczas prac wykończeniowych jest uszczelnianie i ocieplenie. Współcześnie największą popularnością cieszy się zastosowanie pianki poliuretanowej termopiany aplikowanej przy pomocy natrysku. Dlaczego taka izolacja jest optymalna i gdzie sprawdza się najlepiej?

Właściwy surowiec, optymalna metoda

Pianka poliuretanowa to tworzywo o zwartej strukturze. Szczególnym jej rodzajem pozostaje termopiana  o lepszych izolacyjnych parametrach, odporna na chemikalia, która dzięki metodzie natryskowej likwiduje mostki termiczne , zapewnia szczelność powłoki.

Metoda natryskowa gwarantuje precyzyjne dozowanie oraz prostą aplikację. Pianka szybko wysycha, aplikuje się ją bezpośrednio na istniejące podłoże, a dzięki bardzo dobrej przyczepności pianki może być ono wykonane z różnorodnych materiałów. Izolacje natryskowe mają  szerokie zastosowanie na zewnątrz i wewnątrz obiektów (przemysłowych, chłodni, kurników oraz prywatnych, nowopowstałych i remontowanych).

Gdzie stosować termopianę?

Natrysk zewnętrzny termopiany pozwala na szybki remont dachów, izolację elewacji, spoin pomiędzy łączeniami materiałów. Natrysk wewnątrzny budynku jest stosowany przede wszystkim na krokwie i posadzki Dzięki właściwie wykonanej izolacji natryskowej można stworzyć przytulny pokój na poddaszu, usprawnić termiczną izolację, wyciszyć pomieszczenie, utrzymać jednolitą temperaturę przez cały rok.

Walorami rozwiązania pozostają aspekty ekonomiczne oraz ekologiczne.  Dzięki zastosowaniu pianki możliwe jest ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją centralnego ogrzewania. Mniej szkodliwych produktów przemiany C.O. jest też emitowanych do atmosfery, co z kolei ma znaczenie dla środowiska naturalnego. Podsumowując - izolacja natryskowa z termo piany sprawdza się w każdych warunkach, jej montaż nie zajmuje profesjonalistom wiele czasów, a w perspektywie czasu pozwala na poczynienie znacznych oszczędności w budżecie firmy bądź domowym.

Państwowy Zakład Higieny wydał nowy Atest dla farby Izolbest z datą ważności do 2025 r.

Jesteśmy członkiem
Śląsk

Jesteśmy na rynku budowlanym od 1988 roku

Izolacje zbiorników, natryskowe, termiczne

Ponad 1 000 000 m² natrysków różnych systemów izolacji

Nowoczesna technologia

Nowa technologia przyjazna dla środowiska

Masz pytania? Zadzwoń

+48 32 214 45 80

Copyright © 2016 GRUPA Termopian | Polityka cookies

Designed by: